Nová přezdívka, starý blog.
weheartit here
 instagram here
tumblr here
15y.o.| Czech republic

6.- Bůh na nás vážně sere

3. november 2013 at 19:19 | Kejt |  Zoe's Diary-autorská povídka
Jsem zpomalená s tímhle dílem, ale bála jsem se, abych ho nepokazila, tak snad ne.

Zoe vlastně ani nevěděla, jak se cítí. Připadala si prázdná, bez emocí? Vnímala jen to, jak jí Luci obejmula a odváděla jí do auta, jak Mazz nastartoval a vyjel podvečerním Londýnem k nemocnici, připadalo jí, že její nohy jsou těžké a nemůže se pohnout, po tvářích jí stékali slzy a její mysl byla neskutečně vyprázdněná, jediné, na co myslela byl Mike.
Netušila, co se mohlo stát, možná ani nechtěla myslet na to co se mi stalo, doufala jsem, prostě jsem jen seděla v tom proklatém autě, po tvářích mi tekli slzy, které jsem se snažila silou vůle zastavit a doufala jsem, že se Mikeovy nic nestalo, neunesla bych to.

,,Dobrý den, můžu se zeptat, kde leží Mikael Tainen? Přivezli ho sem asi před půl hodinou.." promluvil konečně Mazz na postarší sestřičku, která znuděně něco zapisovala do počítače a odpočítávala každou minutu, do konce směny. Zoe jakoby to vstřelilo zpět do reality.
,, Pokoj číslo 103, na konci téhle chodby v pravo." ukázala jim sestra směr a sdělila číslo pokoje a znovu se vrátila ke své záživné práci.
Nemluvili, jen všichni tři spěchali k pokoji, kde ležel jejich kamarád a nikdo z nich nevěděl, co se mu stalo.

Když vešli do pokoje, nejdřív se jim neskutečně ulevilo, Mike seděl na posteli a zrovna vyprávěl něco mámě, která seděla na kraji jeho postele. Oba se otočili a Mikeova máma se slovy, že je nebude rušit a že musí zase do práce odešla. Zoe už nebrečela, jen tam stála a vztřebávala, že Mike je živý a vypadá i celkem zdravě, až na nohu v sádře, což byl momentálně velký problém o kterém ale zatím veděla jen ona a Mike.
,, Kámo, ty jsi kus debila, co jsi dělal?" zeptal se okamžitě Mazz, ne že by se tedy s něčím páral.
,, Byl jsem ve skate parku, zkoušel jsem nový věci a nějak se to nepovedlo..tu nohu mám zlomenou na dvakrát, minimálně dva měsíce se budu na prkno jen dívat." zdrceně odpověděl Mike a Mazzovy se z tváře vytratil úsměv, sám věděl, jaké by pro něj bylo, kdyby nemohl dva měsíce stoupnout na prkno.

Místo toho, aby se snažili Mikea nějak rozveselit, jak to měli v plánu, nikdo z nich nevěděl co říct, jen tam tak společně seděli a společně mlčeli, když do pokoje vešli ostatní kamarádi, v čele s Jackem. Proběhl stejný scénář, Mike jim řekl, co se stalo, oni se na něj boletsně podívali na jeho nohu a mlčeli, nevěděli, jak ho utěšit. Nejhorší pocit to byl ale pro Mike, samozřejmně. Nejenom, že zlomená noha pro něj znamenala dva měsíce bez boardu, ale taky znamenala, že na první závody od Samovy smrti se bude jen dívat, připadalo mu to už tak nespravedlivé, že jen otupěle zíral do prázdna a byl rád aspoň za to, že tu přátelé byli s ním. Nemuseli nic říkat, stačilo, že jsou tady pro něj.

********
26.5.2013
Dneska jsem zase cítila tu bolest. Pořád ještě slyším Mazzova slova 'Mike je v nemocnici' v tu chvíli mě popadl pocit bezmoci, nevím, co jsem dělala, prostě jsem se jen modlila, aby to nebylo nic vážného, bez něj bych to tady už nevydržela, nezvládla bych to.
Naštěstí (můžu vůbec v tuhle chvíli použít slovo naštěstí?) má Mike 'jen' zlomenou nohu, nadvakrát. Jeho účast na závodě je v prachu, to na co jsme se oba tak těšili je v prachu, to co nás mělo vrátit zpátky do života, je překvapivě v prachu. Jestli existuje bůh, tak na nás dva vážně sere, doslova.
A ty dny, kdy tu máma nebude využiju maximálně tak, že budu u Mikea, nebo s Jackem a nebo s Luci, vážně si říkám, kde je ta party holka, kterou jsem byla?!
No nic, jdu si napustit vanu a dělat, že mám co napráci, protože jinak se vážně zblázním...
xoxo Zoe.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Nia Nia | Web | 5. november 2013 at 19:08 | React

Tak aspoň že to není tak strašný:O
docela se mi ulevilo:O
nedovedla bych si bez Mikeho představit povídku..:3
dokonalý díl!:-*

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama