Nová přezdívka, starý blog.
weheartit here
 instagram here
tumblr here
15y.o.| Czech republic

5.- Telefonát

28. october 2013 at 10:36 | Kejt
Už mám objednaný long,juchuchcu bože,bože.. Minulý díl byl lehce(hodně) nudný, ale nějak jsem potřebovala nenápadně sdělit pár informací, takže tak, muhah.

Včera s Luci provolala Zoe takovou dobu, že když se konečně rozloučili, bylo už dávno po půlnoci a na Zoe tak čekalo velmi málo hodin spánku, přesněji sedm a půl, což bylo pro ní, jako kdyby nespala vůbec. Ráno vstala celá rozlámaná a automaticky se namalovala a oblékla, v kuchyni na ní čekal další matčin dopis, v kterém k jejímu štěstí stálo, že potřebuje odjet do Plymouthu, kde bylo sídlo její firmy a vrátí se až v neděli, což znamenalo klid a mír pro Zoe a celý dům na krásné tři dny.

Do školy přijeli s Mikem naštěstí včas, od té doby, co Zoe máma vynadala, se snažili jezdit dřív, aby zase neměli problémy. Vzhledem k tomu, že Mike byl o rok starší, neměli spolu žádné hodiny, takže se měli vidět až o polední přestávku, Zoe mu chtěla o volném domě říct až potom, a naplánovat nějakou menší 'párty' protože věděla, že to by je mohlo postavit na nohy.

,, Ahojky!" přiběhla k Zoe její spolužačka, která vypadala přesně jako ty holky, které se s ní za žádnou cenu nebavili a promluvila na ní afektovaně milým hláskem, až sez toho Zoe obrátil žaludek.
,, Ehm, Ahoj? Co potřebuješ?" snažila se Zoe usmát, i když výsledný úšklebek nebyl nic moc.
,, No myslela jsem si, že by ses o mě nenápadně mohla zmínit u Mike, je to snad tvůj kamarád? Třeba mu říct, jak jsem skvělá, protože já jsem víš a taky zjistit, kdy na mě bude mít čas.." Zoe čekala, kdy se začne smát a řekne, že to byl jen hloupý vtip, ale tahle vyperoxidovaná, v úzoučké sukni navlečená blondýna to nejspíš opravdu myslela vážně.
,, Nechci se tě nějak dotknout, ale Mike je poslední dobou dost zaneprázdněnej a nejsi jeho typ, vážně promiň." řekla Zoe pořád nevěděla, jestli se má její demenci smát, nebo brečet. Blondýnka na ní hodila jeden z pohledů jako 'já a moje parta si tě podáme' a odešla zkroušeně ke svému stolu.

Dál už to Zoe neřešila a rozhodla se, že se bude plně soustředit na plánování večera. Nakonec shledala jako dobrý plán, že pozve všechny, ke kterým se v posledním púlroce chovala špatně a napraví svojí reputaci ubrečené a zraněné holky, vlasně něco jako párty a oslavu jejího návratu mezi živé. I když, párty bylo silné slovo.
Až budeš mluvit s Jackem, Mazzem a Luim, řekni jim, že dneska v osm u mě. xoxo Zoe. Napsala krátkou textovku Mikeovy, protože věděla, že on se s klukama uvidí dřív než před obědem, tudíž i dřív, než ona, vlastně se doopravdy těšila, že je všechny uvidí pohromadě a hlavně pokaždé, když byl všichni její přátelé spolu, znamenalo to maximální zábavu a spoustu skvělých zážitků.
*******
Zoe s Luci byli v jednom spěchu, připravovali jídlo na párty a museli při tom uklidňovat Mazze, který přišel společně s Luci, protože byl jako pérko vystřelené z gauče, nic hyperaktivnějšího snad nikdy nikdo neviděl.
,, Co spolu máte?"ptala se hned zvědavě Zoe, když zrovna vyndavala pizzu z trouby.
,, Co by? Zatím nic." usmála se stydlivě Luci.
,, Počkej, počkej! Zatím? Takže se něco chystá jo?" mrkla na ní Zoe a podívala se na Mazze, který zrovna sebíhal ze schodů a volal něco o tom, že dnešek bude skvělý.
,, Noo, to víš, třeba z toho něco bude.." začla nejistě Luci, když zazvonil telefon.

Zvedl ho Mazz, jeho vysmátý obličej se změnil ve zvláštní masku a vystrašenýma očima těkal mezi Zoe a Luci, obě stály jako přimražené a báli se, co řekne až položí sluchátko. Zoe se zase vrátil ten dobře známý pocit, přesně takhle nehnutě a bez emocí stála, když Mike telefonoval s tátou a stékali mu po očích slzy, nechtěla to už nikdy zažít, nikdy. Mazz položil sluchátko a jediné co řekl bylo ,, Mike je v nemocnici."
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Nia Nia | Web | 28. october 2013 at 10:41 | React

nebyl nudný, byl boží! :-*
těším se až mi vyfotíš tvojí namletou pusinu:D
no ty píčo.
já si myslela že třeba máma nebo něco, někdo takový, ale Mike :O uh to musí pro ní být rána, piš dál, chci vědět co se mu stalo, bože to byla podpasovka :O

2 ellie-write ellie-write | 29. october 2013 at 12:47 | React

Nebýt Nii tak bych na tvůj blog vůbec nepřišla. Jsi úžasná. Ty tvoje povídky jsou úžasný. Piš dál. Rozhodně nejsou nudný! Za dnešek jsem přečetla všechny díly, co jsi napsala a je to fakt hodně dobrý. Měla bys bejt spisovatelkou;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama