Nová přezdívka, starý blog.
weheartit here
 instagram here
tumblr here
15y.o.| Czech republic

3.-Setkání na hřbitově

24. october 2013 at 19:40 | Kejt |  Zoe's Diary-autorská povídka
Heh, docela si říkám, že asi budu spisovatelka (ano, už je to tu zase, calm down).

Mike se mohl poslední dobou tvářit jak šťatně chtěl, mohl dělat, že už je v pohodě, ale stejně moc dobře věděl, že není. Když jel poloprázdnými ulicemi večerního Londýna ke hřbitovu, kde ležel pohřbený jeho dvacetiletý bratr, který měl nastartovanou slušnou karieru filmaře, holku, kterou by si přál nejeden kluk, chápavé rodiče a v neposlední řadě milujícího bratra, kanuli mu po tvářích slzy. Nikdy si nebyl s nikým blíž, než právě se Samem, nikdo mu nedokázal poradit líp, než on a nikdo ho nebránil, jako malého kluka, když se mu smáli za jeho Finský původ nebo zrzavé vlasy, jenže teď už tu Sam není a Mikael, jak mu rád Sam říkal, musí zaplnit to prázdné misto.


Prakticky si ani nevšiml, že už dojel k hřbitovu, otevřel starou bránu a vydal se cestou, kterou v posedních pěti měsících absolvoval už nespočetněkrát. Když se blížil k onomu hrobu, objevila se mu v ruce obálka, dopis, který byl určený jen pro Sama. Zpozorněl ale, někdo seděl u hrobu jeho bratra a upřeně se díval na jméno, vytesané v kameni.
,, Zoe?" oslovil šeptem dívku sedící na prochladlé zemi.
,, Mikaeli?" otočila se na ně, ani se neobtěžovala setřít si slzy a oslovila ho jeho pravým jménem, přesně tak, jak to Sam dělával.
,, Není to tak jednoduché, jak jsme si mysleli že? Jít dál, žít ..." stále šeptem pronesl Mike a položil dopis, který svíral v ruce na Samův hrob.
,, Ale mi to zvládneme." zvedla se Zoe a obejmula pevně jejího nejlepšího kamaráda. I když byl o hlavu větší než ona, cítila se teď jako ten, kdo chrání menšího, zranitelnějšího.
****
,, Zoe? Pojď sem, hned." ozvalo se z kuchyně, když se Zoe vrátila z hřbitova, hlas její matky byl naštvaný, zase.
,, Volala mi ředitelka, zase jste přišli pozdě?! Snad víš, že pokud se to bude opakovat tak často, můžou tě i vyhodit, myslíš na to vůbec? Nebo se jen taháš s těmi tvými 'kamarády' a na školu kašleš?! Uvědom si konečně, že vzdělání je na prvním místě! Taky bys mohla zkončit špatně a to snad nechceš!" řvala na ní z plných plic a Zoe už vlastně ani nevěděla, čemu se má bránit dřív. Usoudila, že za nějaké hádky jí to nestojí, jako by jich s matkou nevedli už dost.
,, Máš pravdu, promiň." řekla naprosto monotonně a vydala se po schodech nahoru do svého pokoje.
Její matka nebyla zrovna z těch, o kterých se říká, že s dcerami vycházejí jako nejlepší kamarádky, ba naopak. S mámou si vlastně Zoe nikdy nerozuměla, nevěděla proč, ale cokoliv udělala, bylo špatně, cokoliv řekla, bylo nevhodné a když začala jezdit na skatu a longu, byl to ten největší hřích. Jediný, kdo jí v tomhle rozuměl a podporoval jí byl její otec, který momentálně pracoval v zahraničí a měl se vrátit až za dlouhé dva týdny. Netušila, jak to tu jen se svojí matkou přežije.
20.5.2013
Zase jsem se pohádala s mámou.
Už mě nebaví, jak si myslí, že všechno dělám špatně, neví, jak mi je. Myslí si, že jsem jen hloupá holka, co se cítí ublíženě, vůbec mě nezná a dělá, jako by to byl její život, proč? Chci žít tak, jak chci já! Nejradši bych se teď sbalila a odešla k Mikovy, jenže nemůžu se objevit u dvěří jeho rodičů a čekat, že u sebe nechají holku jejich mrtvého syna, už takhle je jejich máma na prášky.
Tak ráda bych přestala myslet na to, co se stalo. Tak ráda bych přestala za to všechno cítit vinu, nevím, proč to sakra nejde, co dělám špatně?! Chci s i už jen prostě odpočinout od těch myšlenek, co by kdyby. Dokonce jsem myslela na to, že to zkončím.
Prostě jen přestanu trpět, udělám tím radost i mámě, ale nemůžu. Kvůli Mikeovy. Vím, že kdybych to udělala, on by to nezvládl a to mu udělat nemůžu...
xoxo Zoe.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Nia Nia | Web | 26. october 2013 at 19:57 | React

to si piš že budeš spisovatelka..:)
stačí sepsat knížku, navrhnout obal, donýst do vydavatelství, nebo nějakýmu spisovateli a máš to v kapse,prtoože píšeš topově, nikdo neodolá.
páni, zrzavé vlasy, finský původ, není to tak trohu tvuj typ ? :D :)
je mi jich obou hrozně líto, nedovedu si představit být v jejich situaci..a ke všemu zoe, nemá teoreticky nikoho kromě Mikeho.. když má tátu daleko a máma je taková jaká je no..:/ nejhorší na tom je že tohle třeba někdo doopravdy zažívá..

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama